IX Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych

W dniach 15-17 stycznia 2016 r. w Sosnowcu tradycyjnie odbyły się Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych EXPOGołębie w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia. Co ciekawe po raz kolejny EXPOGołębie otrzymało tytuł “stolicy ptasiej metropolii”. Powodem tego był ogromny napływ miłośników gołębi pocztowych z Polski i z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

Na Targach EXPOGołębie odbyła się 66. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych organizowana przez Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych. Było to najważniejsze wydarzenie, podsumowujące sezon lotowy w Polsce. Wybrano krajową czołówkę najszybszych ptaków.

Ceremonialne wręczenie nagród odbyło się 16 stycznia tj. w sobotę

.Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska wydawnictw, na których można było zapoznać się z fachową literaturą dotyczącą hodowli gołębi. Mieliśmy okazję spotkać samego autora bardzo licznych publikacji o gołębiach pocztowych dr inż. Piotra Patasa, z którym mogliśmy się wymienić poglądami hodowlanymi.

Obrazek

Na targach odwiedziliśmy naszego Partnera dr n.wet. Macieja Dobkowicza, dyplomowanego specjalistę chorób gołębi i drobiu, który wystawiał się wraz ze swoją nową linią naturalnych preparatów dla gołębi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podczas Targów EXPOGołębie wystawiło się blisko 200 producentów, dystrybutorów oraz hodowców z Polski oraz z zagranicy. Bez wątpienia są to najbardziej międzynarodowe targi w Expo Silesia, gdyż ponad 30% wystawców to reprezentanci Austrii, Belgii, Chin, Holandii, Niemiec, Norwegii, Słowacji i Turcji.